Seizoen eikenprocessierups
Het seizoen van de eikenprocessierups is weer aangebroken. Helaas zorgen de beestjes en vooral de haren voor veel overlast. Droge winters en droge zomers stimuleren de toename van de rupsen.
Bestrijding vanuit de gemeente
Net als vorig jaar past de gemeente Sliedrecht bij de gemeentelijke eiken selectieve bestrijding toe. Dit blijkt goed te werken, waardoor we nu heel veel problemen voorkomen. Hierdoor komt de rups in de bebouwde kom van Sliedrecht gelukkig weinig voor. Toch is het goed alert te blijven en het aan ons te melden als u rupsen of nesten ziet. Op plaatsen waar veel mensen komen of de kans op overlast het grootst is, laten wij rupsen en nesten door een gespecialiseerd bedrijf verwijderen. In dichte beplanting zoals in parken of op moeilijk toegankelijke plaatsen waar er geen risico's zijn, worden de rupsen niet bestreden.
Natuurlijke vijanden van de rups
Verder zorgt de gemeente goed voor de natuurlijke vijanden van de processierups, dit doen wij door het aanplanten van inheemse bomen, struiken en bloeiende vaste planten en bloembollen. Wilt u hieraan zelf bijdragen; haal tegels uit uw tuin en vervang deze door bloeiende bij voorkeur inheemse beplanting.
Melding doen
Hieronder vindt u een overzichtskaart met waar de rups voorkomt in Sliedrecht. Heeft u rupsen of nesten in Sliedrecht gezien? Meld dit dan zo snel mogelijk. U kunt dit doen via de app 'Mijn Gemeente' of u kunt het algemene nummer van de gemeente bellen (14 0184).